Van het IJssportcentrum in Stappegoor naar het stadhuis in Tilburg: dat is precies de route die Ruud van Baast wil gaan afleggen. Als ex-directeur van Trappers had hij vaak gesprekken met wethouder Maarten van Asten over wet- en regelgeving, subsidieaanvragen en vergunningen. “Na mijn periode bij Trappers zijn we met elkaar in gesprek gegaan om te kijken of we onze samenwerking konden voortzetten, maar dan op een iets andere manier.”
Door zijn uitgebreide netwerk en kennis van de ondernemerswereld, bleek de match snel gevonden. “Vanuit mijn huidige rol bij Hallo ICT als regiodirecteur en als eigenaar van mijn eigen management- en consultancybedrijf weet ik wat er speelt onder ondernemers. Ik weet waar ze behoefte aan hebben.”
Inzetten voor de Tilburgse ondernemer
Het vertrouwen in de Tilburgse ondernemer is groot, want Ruud heeft de vijfde plek op de kandidatenlijst weten te bemachtigen. “Ik ben op een positie geplaatst waarin ik echt iets kan betekenen”, legt hij uit. “Zo sta ik echt voor minder regelgeving. Wij willen ondernemen makkelijker maken door minder regels. Tilburgse ondernemers moeten de kans krijgen om te groeien en te bloeien, bijvoorbeeld door voldoende praktische ruimte zoals bedrijventerreinen.”
Wat Ruud hoopt te bereiken als hij daadwerkelijk mag deelnemen in de raad? “Ik hoop een echte vertegenwoordiger te kunnen zijn voor ondernemers binnen de politiek. Ik wil het niet alleen bij praatjes houden, maar ook concrete stappen zetten.” Als echte Tilburgse ondernemer vindt hij dat er nog te weinig naar hen wordt geluisterd.
Plannen voor Den Haag?
Een doorstroom naar Den Haag ambieert hij niet. “Ik ben een Tilburgse jongen in hart en nieren en heb echt affiniteit met de stad. Toen ik bij Trappers werkte, behartigde ik daar de belangen. Nu wil ik dat opnieuw doen, maar dan op een ander vlak. Het is een jasje dat mij denk ik perfect past”, concludeert hij.
LEES OOK:
Trappers directeur Ruud van Baast verlaat de club: ‘Vol trots kijk ik erop terug’







