Topscorer Phil Marinaccio blijft twee jaar langer bij Trappers

Foto: Romy Mullens - Tilburg Trappers Fan

De supporters van Tilburg Trappers kunnen opgelucht ademhalen, want hun topscorer Phil Marinaccio blijft nog twee jaar langer bij de club, met een optie tot 2029. Technisch manager René de Hondt is blij dat de Canadees blijft. “Bij spelers van dit kaliber moet je niet twijfelen.”

Twee jaar geleden kwam Phil Marinaccio als vervanger van Quinn Ryan. Al snel werd duidelijk dat de komst van de goedlachse Canadees een schot in de roos was. “Achteraf kunnen we stellen dat we misschien wel een nog betere speler hebben binnengehaald”, aldus De Hondt.

Met 35 doelpunten (waarvan 22 op even strength) en 59 assists domineerde de aanvaller afgelopen jaargang opnieuw de statistieken in de Oberliga Nord. Zo werd hij dit jaar opnieuw uitgeroepen tot speler van het jaar en was hij voor het tweede jaar op rij de topscorer van de Oberliga Nord.

In het afgelopen seizoen verzamelde hij in 65 wedstrijden 119 punten. Dat waren er tien meer dan het seizoen daarvoor.

Succes op het ijs

“We zijn erg blij dat hij nog zeker twee jaar langer blijft. Phil is met zijn creativiteit en aanvallende impulsen van enorme waarde voor het team”, laat de technisch manager weten.

Voor de Canadees is het vooral belangrijk dat hij zijn steentje bijdraagt aan het team. Dat hij daarmee toevallig bovenaan de ranglijst staat, doet hem weinig. Eerder vertelde de ijshocker aan Omroep Tilburg: “Mijn vader heeft me altijd geleerd om te focussen op wat je zelf goed kunt doen. Als ik hard werk op het ijs en dat levert punten op, is dat mooi meegenomen. Maar het doel blijft om als team te spelen”, legt hij uit.

“Ik denk sowieso niet dat het goed is als een speler alleen maar bezig is met persoonlijke statistieken. Je moet je richten op andere dingen in het spel. Als je die goed uitvoert, komen de punten vanzelf.”

Tilburg als tweede thuis

Inmiddels woont Marinaccio al enkele maanden in Tilburg en begint de stad steeds meer als thuis te voelen. Het bevalt hem goed om langere tijd op één plek te wonen en de omgeving te leren kennen. “Mijn gezin voelt zich hier thuis en dat maakt het natuurlijk makkelijker dan opnieuw verhuizen.”

Alleen de Nederlandse taal is nog een aandachtspunt. “Eigenlijk ben ik daar nog niet echt aan begonnen”, lacht hij. “Dat zou ik wel moeten doen. Over een paar jaar gaat mijn zoontje naar school en als ik dan nog een contract heb, moet ik er toch aan geloven.”

LEES OOK:
Tilburg Trappers verlengt met Albrecht, McLeod vertrekt na één seizoen
Opnieuw is Trappers-speler Phil Marinaccio topscorer van de Oberliga Nord

Vanessa Spaanderman