De treffer viel kort nadat RKC met tien man kwam te staan. De ploeg van Willem II had in de eerste helft het meeste balbezit, maar wist dat overwicht nauwelijks om te zetten in grote kansen. RKC hield eenvoudig stand en werd vlak voor rust zelfs een paar keer dreigend, al gingen pogingen van Ryan Fage en Nazjir Held over het doel.
Op de tribunes was er voor rust ook een bijzonder moment. Supporters van beide clubs gaven met applaus en het zingen van ‘You’ll never walk alone’ steun aan Mounir El Allouchi en zijn familie.
Direct na rust kreeg Willem II een uitgelezen kans om op voorsprong te komen. Devin Haen werd vrij voor het doel gezet, maar zijn inzet werd gestopt door keeper Yanick van Osch.
Na een uur spelen kantelde de wedstrijd definitief. RKC moest verder met tien man na twee gele kaarten voor Jesper Uneken. Niet veel later profiteerde Willem II: uit een hoekschop van Nick Doodeman werkte Roemeratoe de bal van dichtbij in eigen doel.
In het vervolg bleef Willem II gecontroleerd spelen en gaf het nauwelijks kansen weg. Zelf kregen de Tilburgers nog mogelijkheden via onder meer El Allouchi en Baartmans, maar een tweede goal bleef uit.
Omdat RKC in de slotfase geen vuist meer kon maken, bleef het bij 0-1. De meegereisde supporters konden na afloop een belangrijke eerste stap in de play-offs vieren.





