Willem II weet voor zestiende wedstrijd op rij niet te winnen en gaat vrijwel zeker play-offs in

Jesse Bosch in actie vlak voor de neus van trainer Kristof Aelbrecht (foto: Geert van Erven)

Na de nederlaag tegen PEC Zwolle is Willem II bijna zeker van de zestiende plek en daarmee de play-offs voor promotie/degradatie. Op punten zijn de Tilburgers niet meer in te halen en het verschil in doelsaldo met RKC Waalwijk is tien. “Het moet heel gek lopen, maar het is nog niet honderd procent.”

De doelpuntenmaker van Willem II staat er na de wedstrijd een beetje beduusd bij. “Het was een beetje een gekke avond”, stelt Jesse Bosch na afloop van de 1-2 nederlaag tegen PEC Zwolle. “Je komt er beter in, je bent aan de bal en iedereen wacht een beetje op de 2-1 van ons. Dan krijg je hem tegen en dat is natuurlijk negatief voor ons.” Door de nederlaag is Willem II vrijwel zeker van een plek in de play-offs.

Met volle overtuiging

Er moet een hoop beter en Bosch is niet bang om de vinger op de zere plek te leggen. “Als we de bal voorin hebben, moeten we hem beter vasthouden en daar meer gaan voetballen. We moeten ook meer vertrouwen uitstralen. Het maakt niet uit als het fout gaat, maar we moeten het wel met volle overtuiging doen.” De basis moet in ieder geval goed blijven. “We moeten onze taken uitvoeren, zodat het daar sowieso niet aan kan liggen.”

Om vertrouwen uit te stralen, moet je het wel hebben. Dat weet ook Kristof Aelbrecht. “Als je je laatste overwinning in december haalt, zou het heel makkelijk zijn om het op te geven. Het is ook niet niks en de spelers reageren daarop. Ik zie in de kleedkamer een ploeg die snapt waar we in zitten. Als je ziet hoe we de rust uit komen, dat gaat niet als je volledig terneergeslagen bent.”

Twaalfde man

Waar het publiek over het algemeen vol achter de ploeg blijft staan, keerde een deel van de supporters zich tegen Kyan Vaesen. De spits werd gewisseld en dat kon rekenen op een fluitconcert. “Het is heel vervelend als het persoonlijk wordt”, reageert Aelbrecht daarop. “We gaan Kyan (Vaesen red.) nog heel goed kunnen gebruiken. Hij moet het doel, letterlijk en figuurlijk, voor ogen blijven zien.” Het publiek is én blijft belangrijk voor Willem II. “Ik noem ze echt de twaalfde man. Als je ziet hoe het publiek ons blijft steunen, zowel uit als thuis, is dat heel mooi.” Die steun zullen de spelers van Willem II ook hard nodig hebben in de play-offs.

LEES OOK:
Willem II verliest met 1-2 van PEC Zwolle

Pieter Soethout