Vierde perron station Tilburg opnieuw later klaar, ProRail mikt op 2027

Perron 4 is sinds 2024 'af' (Foto: Qumey).

Het vierde perron van station Tilburg wordt pas in het voorjaar van 2027 in gebruik genomen. ProRail ging eerder nog uit van 2026, al was dat al twee jaar later dan oorspronkelijk gepland.

Een woordvoerder van ProRail zegt dat er voor de verdere werkzaamheden aan spoor 4 een treinvrije periode nodig is. De naam zegt het al: een periode waarin er op een bepaald traject even geen treinen rijden. “Die periode kan het beste plaatsvinden als er zo min mogelijk hinder is. Het is een hele puzzel om een juist moment te kiezen.”

Werkzaamheden in 2027

Volgens ProRail is de periode na Koningsdag 2027 het beste moment om het emplacement van het station om te bouwen. Dat is het gedeelte van het station waar treinen onder meer stoppen en vertrekken. Daarna kan het vierde perron worden opgenomen in de dienstregeling en kunnen meer intercity’s van en naar Tilburg rijden.

Eerder ook al vertraging

De bedoeling was dat reizigers dit jaar al gebruik konden maken van het perron. ProRail meldde echter al in 2023 dat de oplevering werd uitgesteld tot 2026. Dat was al twee jaar later dan oorspronkelijk gepland.

Die vertraging had destijds te maken met problemen bij het vervangen van oude spoorstoplichten en werkzaamheden aan het derde spoor in Duitsland. “Die knelpunten zijn inmiddels opgelost”, zegt een woordvoerder van ProRail.

ProRail voerde in overleg met NS in april 2024 ook al een treinvrije periode in. Die begon een dag na Koningsdag en duurde vijftien dagen. In die periode werd het vierde spoor afgemaakt. Of de treinvrije periode in 2027 opnieuw vijftien dagen duurt, is nog niet bekend.

LEES OOK:
Nieuw perron station Tilburg pas in 2026 in gebruik

Edita Saakian