‘Sup met het afval in de Piushaven? Vrijwilligers peddelsurfen voor schoner Tilburg

Een tiental vrijwilligers is woensdagmiddag 25 juni samengekomen om de Piushaven schoon te maken. Al suppend, ofwel peddelsurfend, plukken zij met een grijpstok chipszakjes, blikjes en ander afval uit het water. “Het is het mooiste stukje van Tilburg”, zegt vrijwilliger Savio Dias. Hij wil dat dat ook zo blijft.

Het is een initiatief van Tilburgse ondernemers. Zij zijn blij dat steeds meer mensen de weg weten te vinden naar de Piushaven, maar balen van het afval dat dat met zich meebrengt. “Wij zijn fervent watersporters”, zegt initiatiefnemer Koen Molkenboer over hemzelf en zijn vrouw Marion Leijtens. “We vinden het prettig om dat in schone wateren te doen.”

Ook voor de natuur is het aangenaam dat het water schoon blijft. Op het oppervlakte lijkt er niks aan de hand, maar in het riet schuilt een hoop. De 9-jarige Puck legt uit: “Er zitten veel eenden in het water en ik wil niet dat ze het afval opeten.”

Een nat pak is niet de bedoeling, maar vrijwilliger Dias is er in ieder geval op voorbereid. In zijn zwembroek zit hij op de sup. “Ik ben hier om lekker te drijven op het water met mooi weer”, stelt hij. Met vijfentwintig graden en een stralende zon, lijkt het afval rapen maar een bijzaak.

LEES OOK:
Zwemmen in de Piushaven? Tilburg onderzoekt het – maar andere plassen vallen af

Manoek Lambregts