Een oudere vrouw uit Tilburg kreeg op 20 augustus een telefoontje van iemand die vertelde dat hij van de politie was. Hij vertelde dat ze moest uitkijken, omdat er criminelen actief waren.
De man gaf aan dat er zo een politieagent aan de deur zou komen om haar sieraden op te halen voor een controle. Daarna zou de vrouw haar sieraden weer terugkrijgen. Toen er inderdaad iemand aan de deur kwam, gaf het slachtoffer haar sieraden en bankpas mee aan de nepagent.
Een alerte winkelmedewerker waarschuwde de politie toen hij vermoedde dat iemand met een gestolen pinpas iets wilde afrekenen. De politie startte een onderzoek en kwam uit bij een verdachte uit Lelystad. Hij zit vast voor verhoor.
Eerder andere melding uit Goirle
Hetzelfde overkwam een vrouw uit Goirle. Op dinsdag 8 september kreeg zij een telefoontje van een nepagent. Die wilde dat ze haar geld en kostbare spullen zou klaarleggen om deze ‘veilig te stellen’. Maar de vrouw vertrouwde het niet. Toen een tiener de spullen kwam ophalen, werd hij door een familielid van de vrouw vastgegrepen totdat de politie er was.
Het ging om een jongen uit Tilburg. Hij zit inmiddels vast.
Politie waarschuwt
Om te voorkomen dat er meer slachtoffers worden gemaakt, heeft de politie een aantal preventietips gedeeld. Als er een (nep)agent voor de deur staat, laat deze dan niet binnen. De politie raadt aan om een deurbelcamera te plaatsen en een kierstandhouder te gebruiken. Daarnaast waarschuwt de politie dat agenten nooit aan de deur komen om geld, bankpassen met pincodes of waardevolle spullen op te halen.






