Hilvarenbeek onderzoekt langere opvang voor Oekraïense vluchtelingen

Foto: Galyna Lunina via Pexels

De gemeente Hilvarenbeek onderzoekt of de opvanglocaties voor Oekraïense vluchtelingen in Diessen en Esbeek langer open kunnen blijven. De locaties zouden dan niet sluiten in de komende jaren, maar mogelijk tot 2030 beschikbaar blijven.

Op dit moment verblijven 95 Oekraïense vluchtelingen in opvanglocaties De Nieuwe Erf in Diessen en Broeksie in Esbeek. Omdat de Europese beschermingsstatus voor Oekraïense vluchtelingen is verlengd tot maart 2028 en het Rijk geld beschikbaar stelt voor opvang tot 2030, kijkt de gemeente of beide locaties langer open kunnen blijven.

Meer plekken voor statushouders

In het voormalige woonhuis van De Nieuwe Erf wonen tijdelijk statushouders. Daar zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten deze plekken opnieuw te gebruiken voor nieuwe statushouders.

Ook woont er momenteel een gezin dat naar verwachting in maart 2027 verhuist naar een eigen woning. Daardoor ontstaat later extra ruimte in het gebouw.

Raad praat over toekomst opvang

De opvanglocatie voor asielzoekers in Den Elshorst blijft beschikbaar tot eind 2027. Tegelijkertijd verwacht de gemeente dat er ook daarna behoefte blijft aan opvang en huisvesting.

Locaties aan het Groot Loo en de Tilburgseweg zijn eerder genoemd voor de huisvesting van statushouders, maar onderzoeken naar die plekken liggen voorlopig stil. Voor een eventuele nieuwe opvanglocatie voor asielzoekers is op dit moment nog geen locatie aangewezen.

Het college wil eerst met de gemeenteraad in gesprek over de toekomst van de opvang van asielzoekers en de huisvesting van statushouders. Daarna besluit de gemeente over vervolgstappen.

Gemeente loop achter op taakstelling

Hilvarenbeek heeft nog altijd moeite om voldoende woningen beschikbaar te stellen voor statushouders. Uit een recente beoordeling van de provincie blijkt dat de gemeente de afgesproken aantallen nog niet haalt. Daarom blijft Hilvarenbeek onder verscherpt toezicht van de provincie staan.

LEES OOK:
Streep door opvanglocatie voor 500 asielzoekers bij Beekse Bergen

Heb je een foutje gezien, of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op

Cato van Kooten

Installeer de Omroep Tilburg app!

Install
×