Meerdere voertuigen met een Belgisch kenteken reden het parkeerterrein voor bezoekers van het Willem II-stadion op. Voor toegang tot het bezoekersvak moet je een uitkaart of wedstrijdticket hebben, maar deze mensen konden dat niet aantonen. De inzittenden vielen ook op door hun kleding en gedrag, schrijft de politie.
Capuchons op
Stewards en beveiligers stelden hierom aanvullende vragen. Enkele mensen trokken vervolgens een muts of capuchon over hun hoofd en begonnen te roepen. Met zulke situaties heeft de beveiliging slechte ervaring.
ME ingezet
Toen is de Mobiele Eenheid (ME) ingeschakeld. Die heeft de Belgen ingesloten op het parkeerterrein, om mogelijke verstoring van de openbare orde te voorkomen. De mensen zijn aangehouden wegens ‘onnodig opdringen’ of ‘uitdagend gedrag veroorzaken van een risico op wanordelijkheden’.
Boete
Deze supporters zijn meegenomen naar het politiebureau. Zij hebben een verklaring afgelegd, boete gekregen en zijn ruim na afloop van de wedstrijd weer vrijuit gegaan.







