Streep door opvanglocatie voor 500 asielzoekers bij Beekse Bergen

foto: Beekse Bergen / Mariska Vermij - Van Dijk.

Het plan om 500 asielzoekers op te vangen op een terrein van de Beekse Bergen in Hilvarenbeek gaat niet door. De gemeente, recreatiebedrijf Libéma en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hebben besloten de gesprekken te beëindigen, omdat zij het niet eens werden over de doelgroep voor de opvanglocatie.

Libéma, het bedrijf achter onder meer Safaripark en Vakantiepark Beekse Bergen, had aangeboden om op eigen grond een opvanglocatie te realiseren. Daarbij wilde het bedrijf wel dat er alleen gezinnen zouden worden opgevangen. Het COA kon die afspraak door de huidige druk op de asielopvang niet garanderen. Daardoor bleek er onvoldoende overeenstemming om het plan verder uit te werken.

Opheffing geheimhouding

De opvangplannen werden op 16 april al besproken met de gemeenteraad, maar dat gebeurde achter gesloten deuren. Omdat het plan nu definitief van tafel is, wilde de hele gemeenteraad dat de geheimhouding werd opgeheven. Dat gebeurde woensdagavond.

De gemeente, Libéma en het COA onderzochten de afgelopen maanden verschillende mogelijkheden en voorwaarden voor de opvanglocatie. Dinsdagochtend werd duidelijk dat de verschillen te groot waren om verder te gaan met het plan.

Edita Saakian