CDA vindt niet dat coffeeshop naar Koningsoord en Verdiplein moet, VVD stelt ook vragen

(foto: Omroep Tilburg).

Het nieuws over twee nieuwe coffeeshops in Tilburg, bij het Verdiplein en Koningsoord, valt ook bij de Tilburgse politiek niet goed. VVD en CDA stellen vragen aan de raad. Aanleiding zijn de petities van bewoners van beide locaties.

Zo laat de VVD weten achter het coffeeshopbeleid te staan, maar zetten ze wel vraagtekens bij de keuze voor de locaties. Ze willen dat de politiek, inwoners en ondernemers in de gebieden op de hoogte worden gehouden van de inhoudelijke afwegingen.

Geschrokken
Ook het CDA vraagt zich af of de twee nieuwe locaties wel een goed idee zijn. Ze zijn naar eigen zeggen geschrokken als partij en willen onder andere weten op welke manier potentiële overlast is ingeschat. In Koningsoord zijn ondertussen meer dan 3.700 handtekeningen gezet onder een petitie om de coffeeshop te weren. Niet alleen bewoners van Koningsoord, ook ondernemers maken zich zorgen.

Bewoners van Tilburg Noord zijn ook niet te spreken over de beslissing van de gemeente. Een bewoner schrijft in een brief aan de raad: ‘Het plan om een coffeeshop te vestigen op het Verdiplein, in het hart van onze wijk, is iets dat wij, als gemeenschap, nadrukkelijk afwijzen. Niet uit ongegronde angst of vooroordelen, maar uit een diepgaande zorg voor het welzijn van onze kinderen en het behoud van de
integriteit van onze gemeenschap.’

Kwetsbare wijk
De schrijver van de brief vertelt dat het Verdiplein, waar de coffeeshop misschien komt, het hart van de wijk is. Kinderen en families komen daar samen. Bovendien kampt de wijk al jaren met verschillende problemen: ‘Onze wijk behoort tot de kwetsbaarste wijken van Nederland. We strijden al tegen maatschappelijke uitdagingen zoals armoede, werkloosheid, lage opleidingsniveaus en criminaliteit. Wat we nu nodig hebben zijn oplossingen die deze problemen aanpakken.’

Volgens de bewoner worden beslissingen over de toekomst van Tilburg Noord ’te vaak genomen door mensen die de bewoners niet kennen en de nuances van de wijk niet begrijpen.’

De ondernemers van de twee coffeeshops hebben zes weken om een vergunningsaanvraag te doen. Daarna beslist de gemeente of de coffeeshops op de aangewezen locaties open kunnen.

Edita Saakian