Willem II niet blij met pitch invasion: ‘1000 euro boete’

Enkele duizenden supporter kwamen het veld op na de beslissende penalty (foto: Geert van Erven)

Willem II gaat boetes uitdelen aan mensen die het veld betraden na de overwinning op FC Dordrecht op zaterdag. De club keurt dit gedrag ‘ten zeerste af’. “Ook een uitbarsting van vreugde is geen reden om het veld op te komen; al helemaal niet wanneer we nog alles om voor te spelen hebben.”

Willem II is weer een stapje dichter bij handhaving nadat er met strafschoppen van FC Dordrecht gewonnen werd. Een mooi moment voor de supporters, aangezien de laatste overwinning van 22 december 2024 dateert. Een deel van de aanhang ging het veld op na de beslissende penalty. “Wie het veld betreedt, belemmert onze spelers, staf én medesupporters om het moment samen te vieren”, laat de club weten in een statement.

1000 euro boete

De club laat het er niet bij zitten. “Zoals rond het veld wordt gecommuniceerd, is het betreden van het veld niet toegestaan op straffe van een boete van €1.000. De club zal personen die het veld hebben betreden trachten te identificeren en hen beboeten voor dit gedrag.”

Daarnaast werd voor de wedstrijd vuurwerk afgestoken voor de KingSide. Dat is verboden en de club gaat de supporters die dit deden ook proberen te identificeren. Daarnaast laat Willem II in het statement weten dat de steun van het publiek geweldig was. “Laten we de kracht en eenheid van gisteravond vasthouden, zónder de club schade toe te brengen. Blijf achter het team staan, maar doe dat op een manier die Willem II waardig is.”

Onrust buiten het stadion

Na de wedstrijd ging het buiten het stadion ook nog mis. De sfeer werd steeds grimmiger en de Mobiele Eenheid (ME) moest meerdere charges uitvoeren. Het is nog onbekend of er mensen zijn aangehouden, wel raakte één persoon gewond. 

Een deel van de fans stak vuurwerk af voor de wedstrijd (foto: Geert van Erven)

Pieter Soethout