Willem II gaat volop voor ‘tweede kans’ in eerste play-off wedstrijd tegen FC Dordrecht

foto: Geert van Erven

De tweede seizoenshelft is er voor Willem II geen om over naar huis te schrijven: 17 wedstrijden en slechts vier magere puntjes. Maar goed, daarnee werd er op de laatste speeldag wel officieel een plekje in de play-offs veiliggesteld. De eerste tegenstander in de nacompetitie is de nummer vijf van de KKD: FC Dordrecht.

De verwachting was dat Cisse Sandra weer zou aansluiten, maar daarover heeft Aelbrecht minder nieuws. “Hij heeft geen terugslag gekregen, maar het is nog te vroeg. Het zit hem vooral in het vertrouwen winnen voor zichzelf.” De Belgische trainer verwacht dat hij nog wel een rol kan spelen in de play-offs, evenals Sigurgeirsson. Voor Mickaël Tirpan is het seizoen wel voorbij.

In de flow

Normaal gesproken is de eredivisieploeg favoriet ten opzichte van het team uit de KKD. Dat is voor Aelbrecht nu niet anders. “Dat heb ik ook gezegd tegen de groep. Al betekent dat niet dat je in 180 minuten altijd de betere bent, ook wij gaan moeilijke momenten hebben in deze wedstrijden. Maar wel op basis van de naam en de kwaliteiten in de groep.”

Een makkelijk tweeluik ziet de trainer van Willem II dan ook niet voor zich. “Zij zitten in een flow en wij moeten deze play-offs vanuit een andere situatie aangaan.” FC Dordrecht verloor dit seizoen thuis, als enige ploeg op de hoogste twee niveaus van Nederland, geen enkele wedstrijd. Al moet daarbij gezegd worden: de Schapekoppen speelde zeven van de negentien keer gelijk.

Een pittige tegenstander dus, zag Aelbrecht ook in de wedstrijd tegen De Graafschap. “Ze hebben een aanvallende speelstijl, die ze in de play-offs iets hebben bijgeschaafd. Ze hebben een aantal goede spelers, waaronder de talentvolle Slory en routinier Schuurman.”

Veel ervaring in technische staf

Waar veel spelers bij Willem II nog niet eerder in de play-offs voor degradatie speelden, is er meer ervaring bij de technische staf. “Ik heb het zelf twee keer meegemaakt”, vertelt Aelbrecht. “Eric (Hellemons red.) heeft drie keer meegemaakt en ook als assistent-trainer. Arjan (Swinkels red.) heeft het vijf keer meegemaakt en ook Freek (Heerkens red.) maakte het drie keer mee.” De trainer van Willem II heeft dat aangekaart bij zijn selectie en aangegeven dat ze bij de staf terechtkunnen met hun vragen.

Jeugd in de ploeg

De laatste weken kregen spelers uit eigen jeugd sporadisch wat speelminuten. Tegen NAC vielen Mathijsen en Van Loon in en tegen PEC was het nog de beurt aan Van Aalst. “Ik vind echt dat zij specifieke kwaliteiten hebben”, geeft Aelbrecht aan over Van Loon en Van Aalst. “Jens (Mathijsen, red.) is een serieuze optie voor rechtsback of centraal.” Het zou kunnen dat de jonkies van Willem II ‘een serieuze rol’ krijgen binnen de play-offs.

Pieter Soethout