Reno de Hondt nieuwe teamcaptain van Tilburg Trappers

Foto: Romy Mullens - Tilburg Trappers Fan

Na drie seizoenen neemt Max Hermens afscheid van de rol van teamcaptain van Tilburg Trappers. Dit keer gaat de ‘C’ naar de borst van Reno de Hondt. “Ik ben zeer vereerd”, laat de nummer 77 weten.

De benoeming tot teamcaptain is voor Reno de Hondt een bijzonder moment. “Kijk in welk rijtje ik terechtkom. Toen ik op vierjarige leeftijd met ijshockey begon, had ik nooit gedacht dat ik de ‘C’ zou mogen dragen”, vertelt hij.

Samen met alternate-captains Danny Stempher en Nardo Nagtzaam gaat hij de ploeg begeleiden.

Voorgangers

Hiermee treedt de nummer 77 dus in de voetsporen van Diederick Hagemeijer, Ivy van den Heuvel, Mickey Bastings en Max Hermens. Van zijn voorgangers neemt hij de nodige lessen mee voor zijn eigen captainschap.

“Didi was een geboren leider. Die hoefde niks te zeggen. Ivy had een onvoorwaardelijke winnaarsmentaliteit. In Mickey bewonderde ik dat hij voor iedereen klaarstond. Max heeft me geleerd dat je je eigen mening kunt én mag uitspreken.”

Toch zegt De Hondt zich niet anders te gaan gedragen dan normaal. “Je moet geen kopie van een ander worden. Ik zal niet veranderen. Ik ben en blijf dezelfde Reno.”

Einde teamcaptainschap Hermens

Hermens heeft het captainsschap drie jaar met veel plezier vervuld, maar merkt dat zijn maatschappelijke en privéverplichtingen steeds meer tijd vragen. “Er komt meer bij kijken dan je denkt. Vooral ook wat mensen niet zien tijdens de wedstrijden. Ik had vaak het gevoel dat ik voor een ander moest kiezen in plaats van voor mezelf.”

Voor hem is De Hondt dan ook een logische opvolger. Ook Hermens stemde op de nummer 77.

IJshockeyseizoen gestart

Dit keer reist de ploeg voor de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen af naar Herne. De puck drop is om 20.00 uur. Komende zondag vindt de eerste thuiswedstrijd in Stappegoor plaats. Dan neemt het team het op tegen EHC Neuwied.

LEES OOK:
Trappers wint op open dag generale repetitie voor seizoensstart

Vanessa Spaanderman