De Tricolores staan virtueel op de tweede plek voor de derde periodetitel. Die zou Willem II verzekeren van de nacompetitie, maar John Stegeman maakt al snel duidelijk dat daar niet de focus op ligt. “Dat is wel iets waar we naar kijken, maar het is niet ons uiteindelijke doel. Wij willen gewoon de nacompetitie halen, punt. En of we dat via de periode kunnen doen, is mooi, want dan hebben we het heel snel bereikt.”
Weinig stabiliteit
Kampioen worden zit er waarschijnlijk niet meer in voor de Tilburgers. Willem II kent namelijk een erg wisselvallig seizoen. De Tilburgers hebben fases waarin ze vaak mogen juichen, maar het gaat ook vaak de andere kant op. ”Dat is wel iets wat ons seizoen kenmerkt, dat we niet heel stabiel zijn. We hebben ook moeite om stabiel te blijven ín de wedstrijden zelf”, vertelt John Stegeman.
“Dat zit ’m bijvoorbeeld in het herkennen van momenten. Wanneer moet je wel of niet doorstappen en wanneer moet je juist compact blijven? Daarin is het middenveld heel belangrijk”, legt de trainer uit. “Ik denk dat we daar met Calvin Twigt wat stapjes in hebben gezet. We zijn er wel heel hard mee bezig om dat te verbeteren, alleen lukt het ons nog niet altijd.”
Verandering in de basis?
Met het drukke schema van de aankomende weken is het waarschijnlijk dat John Stegeman wat spelers kan rouleren. Hij houdt de kaarten nog tegen zijn borst, want wie tegen Vitesse aan de aftrap verschijnt, wil de trainer niet prijsgeven. Wel laat hij weten dat er veranderingen gaan zijn in de thuiswedstrijd.
LEES OOK:
Willem II staat komende wedstrijd in het teken van stille armoede in Tilburg







