Trappers mist zeven spelers, toch wint de ploeg in het verre Halle

(Foto: Romy Mullens - Tilburg Trappers Fan).

Met een enorm uitgedunde selectie is het Tilburg Trappers dinsdagavond gelukt Saale Bulls Halle te verslaan: 1-2. De ijshockeyers moesten in Oost-Duitsland vooral tegenhouden, maar sloegen toe op de juiste momenten.

Geschreven door: Corrado Francke

De spelersbus was bijna overbodig, zoveel spelers ontbraken er vanwege verschillende blessures. Voor de volledigheid: de ploeg kon zo’n 560 kilometer van Tilburg vandaan geen beroep doen op Mike Dalhuisen, Jordy Verkiel, Alexei Loginov, Matt McLeod, Justin van der Ven, Marvin Timmer en Delaney Hessels.

Gelijkmaker Bindels

Voor de nog fitte spelers betekende dat flink wat overwerk en weinig rust. Toch kwam de ploeg de eerste periode prima door, want na de eerste twintig minuten stond het 1-1. Nicolas Cornett had de thuisclub op voorsprong geschoten, Dani Bindels trok de stand weer gelijk na voorbereidend werk van Max Hermens en Phil Marinaccio.

Laatstgenoemde zorgde iets na de helft van het duel voor een Tilburgse voorsprong. Hermens stuurde de Canadees alleen op de Halle-goalie af en rondde koelbloedig af: 1-2.

Einde avond voor De Hondt

Daarna was het alleen maar tegenhouden voor de bezoekers, die vijf minuten met een mannetje minder speelden na een straf voor Reno de Hondt. Coach Danny Albrecht en de Trappers-spelers waren het daar niet mee eens, maar brachten de scheidsrechters niet meer op een andere gedachte.

In de laatste periode hield de ploeg knap stand in de Sparkassen-Eisdom, waardoor de ploeg ineens bovenaan de ranglijst te vinden is. Dat is wel wat vertekenend, want concurrenten Hannover Indians en Icefighters Leipzig hebben respectievelijk drie en twee duels minder gespeeld.

European Cup of Nations

Toch is de zege een mooie opsteker voor een gehavend Trappers, dat op 14 november de volgende Oberliga-wedstrijd speelt. Dan is Hannover Indians, dat momenteel de minste verliespunten in de competitie heeft, te gast op Stappegoor. Voor dat duel reizen enkele Tilburgers richting Estland voor een internationaal toernooi, de zogeheten European Cup of Nations. 

Omroep Tilburg

    Installeer de Omroep Tilburg app!

    Install
    ×