“Minderjarigen kunnen in de drukte verloren gaan, zeker als er ook alcohol in het spel is”, aldus Boonmann. En dat zorgt voor riskante situaties, waaronder verdrukking. Zeker voor jongeren die kleiner dan 1,60 meter zijn, stelt hij. Er zijn ook volwassenen met een lengte van 1,60 meter, maar toch zijn er nog verschillen tussen die twee. “Volwassenen zijn volgroeider in spierkracht, reageren vaak anders op alcohol en denken logischer na over hoe ze zich moeten bewegen in de drukte”, verklaart Boonmann.
Tranen en angst
Afgelopen carnavalsweekend maakte de horecaondernemer een situatie op een ander overvol feestplein mee die hem op scherp zette. “Ik moest vier jonge meisjes beschermen in de grote mensenmassa”, vertelt Boonmann. “Ze hadden tranen in hun ogen en waren echt bang.” Hij heeft de groep uit de drukte gehaald.
“Ik denk dat zowel kinderen als ouders niet doorhebben hoe een mensenmassa kan bewegen. Dat is voor ons een reden om te zeggen: daar moeten we strakker in gaan staan”, zegt Boonmann. Het laatste wat deze en andere horecaondernemers willen is een telefoontje krijgen dat het mis is gegaan. De horecaondernemers zijn zelf verantwoordelijk voor de beveiliging op het Piusplein.
Onduidelijke afspraken
De maatregel om het Piusplein af te sluiten voor jonge bezoekers is van tevoren al afgesproken met de gemeente, stelt Boonmann. “De communicatie kon wel beter”, geeft hij toe. Een woordvoerder van de gemeente stelt dat het weren van minderjarigen, op een paar uitzonderingen na, tegen de gemaakte afspraken ingaat. “Ze mogen alleen jongeren weren die zich niet goed gedragen of erg onder invloed zijn. Die moeten naar huis gaan”, zegt een woordvoerder van de gemeente Tilburg.
Het Piusplein is tijdens carnaval afgesloten omdat er weinig ruimte is. De Heuvel en het Stadsforum, bijvoorbeeld, waren dit jaar helemaal openbaar, ook voor minderjarigen. De horecaondernemers van het Piusplein en de gemeente gaan maandagmiddag en na carnaval in gesprek over wat er goed ging en wat er verbeterd kan worden.
LEES OOK:
Carnaval in Tilburg 2026 wordt open voor iedereen: Parkring wel vijf dagen dicht







