Van januari tot april 2026 vinden tien praatbijeenkomsten plaats op verschillende locaties in de stad, elk met een eigen thema. De Rooi Pannen werkt samen met prominente Tilburgse organisaties, waaronder Tilburg University, de gemeente Tilburg, Stadsmuseum Tilburg, Carnavalsstichting Tilburg en Stichting Tilburgse Taol. Deelnemers maken zo kennis met verschillende aspecten van Tilburg: van taal en cultuur tot carnaval.
Betrokkenheid
Door de bijeenkomsten bij te wonen krijgen bezoekers een goed beeld van hun nieuwe stad. De initiatiefnemer wil dat nieuwe inwoners zich ook als een echte Tilburger kunnen voelen “We willen bijdragen aan het versterken van trots, kennis en betrokkenheid”, meldt De Rooi Pannen. “Met Tillykunde helpen we mensen om de stad echt te begrijpen en zich er onderdeel van te voelen.”
‘Al doende leren’
Tillykunde komt voort uit de visie van De Rooi Pannen op praktijkgericht onderwijs dat midden in de samenleving staat. Deelnemers krijgen niet een simpel boekje over Tilburg, maar maken meteen kennis met wat de stad echt inhoudt. “Het gaat niet alleen om wat Tilburg wás, maar vooral om wat het wordt: een stad van makers die al doende leert”, zegt Argyropoulos. “Juist dat al doende leren vormt de kern van Tillykunde.”
Door en met Tilburgers
In januari gaat de eerste editie van Tillykunde van start en de school is al op zoek naar mensen die mee willen denken over de toekomst van de stad.“Dit is een Tilburgs initiatief dat alleen kan bestaan door en met Tilburgers die de stad een warm hart toedragen”, maakt De Rooi Pannen duidelijk. “We zoeken nu nieuwe organisaties en deelnemers die willen meedenken over hoe Tillykunde verder kan groeien.”







