Eerder sprak Omroep Tilburg al met de woordvoerder van de Efteling over het socialmediabeleid van het park. Achter de schermen werd er in november 2025 al nagedacht over het aanscherpen van de richtlijnen.
Een woordvoerder zei daarover: “We zijn nog altijd bezig met het aanscherpen van het beleid. Er zijn overigens altijd al richtlijnen geweest, maar we zijn deze nu aan het verduidelijken.”
Verscherping van de regels
In het beleid valt te lezen dat Efteling-medewerkers nu bijvoorbeeld niet meer thuis mogen filmen in werkkleding, zo deelt Looopings. Daarnaast staat er dat de Efteling merkt dat er soms content wordt gedeeld die de beleving kan doorbreken, reputatiegevoelig is of vooruitloopt op ontwikkelingen die nog niet met de buitenwereld zijn gedeeld.
Verder wordt beschreven dat door de zichtbaarheid van social media en de snelheid waarmee beelden zich verspreiden, één post al effect kan hebben op de beleving of reputatie van de Efteling. Het doel van het nieuwe beleid is niet om trots te beperken, maar om duidelijkheid te geven.
“Veel Efteling-medewerkers delen met trots hun werk op social media, en dat juichen we toe. Met ons socialmediabeleid geven we collega’s handvatten om dat op een manier te doen die past bij de Efteling, met oog voor beleving en reputatie. Zo maken we medewerkers bewust van hun rol als ambassadeur, ook online”, aldus de woordvoerder.
Scherper toezicht
Op het gebied van telefoongebruik, bedrijfskleding en nieuwe ontwikkelingen wordt nu scherper toegezien. Buiten werktijd mag geen content worden gemaakt in bedrijfskleding. Uitzonderingen gelden wanneer een medewerker onderweg is van of naar het werk, of wanneer thuis nog iets positiefs wordt gedeeld over de werkdag.
Het is niet toegestaan om eerder naar het werk te komen of langer te blijven met als doel het maken of laten maken van content in bedrijfskleding.
Tijdens een pauze mogen medewerkers een foto maken van een representatieve plek, zoals een pauzeruimte. Het maken van video’s, vlogs of andere socialmediacontent tijdens pauzes is echter niet toegestaan.
Het maken van content in decors van attracties of sprookjes is volgens het park niet wenselijk. Ook content die laat zien hoe iets in het park werkt, zoals techniek, achterliggende systemen of onderdelen van attracties, is niet bedoeld voor de buitenwereld.
Delen van werkplezier
De Efteling benadrukt dat het delen van werkplezier en trots wordt aangemoedigd. Volgens het socialmediabeleid kan dit bijvoorbeeld door positieve ervaringen of mooie momenten na een werkdag te delen, berichten over collega’s of het park met trots te plaatsen, of sfeervolle beelden te posten die passen bij en bijdragen aan de beleving van het park.
LEES OOK:
Bas (43) zijn bezoek aan de Efteling eindigt dramatisch: ‘Vier weken mijn scootmobiel kwijt’







