Door een lagedrukgebied dat vanuit Frankrijk onze kant op trekt, stroomt er zaterdag koude lucht binnen. “De dag begint met lichte vorst en overdag wordt het niet warmer dan zo’n 4 graden. Daarbij neemt de wind toe, waardoor het guur aanvoelt”, legt Jean-Paul Korst uit. Het blijft de hele dag droog en in de middag breekt de zon af en toe door.
Zondag is het een ander verhaal. Omdat we nog in koude lucht zitten, is er kans op sneeuw. “De verwachting is dat die pas in de avond valt. Dat betekent dat het tot die tijd droog blijft en dat bezoekers D’n Opstoet in Tilburg zonder paraplu kunnen bekijken”, aldus de weerman. “Maar trek wel een dikke winterjas aan. Ondanks dat de zon zich laat zien, blijft het kwik steken op 4 graden.”
Regenbuien op komst
Na het weekend slaat het weer om. “Maandag verloopt nat en regenachtig. De vorst verdwijnt en de temperatuur loopt op tot ongeveer 7 graden.” Dinsdag ziet er al beter uit. “Tussen de buien door zijn er opklaringen. In de avond neemt de bewolking echter toe door de nadering van een omvangrijk neerslaggebied, dat woensdag voor een kletsnatte dag zorgt. Er wordt zo’n 15 millimeter regen verwacht.”
LEES OOK:
Dit is de route van D’n Opstoet voor dit jaar!







