Vijf cheetawelpjes geboren bij Beekse Bergen

Foto: Beekse Bergen / Mariska Vermij – van Dijk.

In safaripark de Beekse Bergen zijn vijf cheetawelpjes geboren. “Het is pas het derde nestje cheeta’s dat dit jaar binnen Europa is geboren”, zegt Lars Versteege, coördinator soortbehoud. “We zijn dan ook ontzettend blij met deze vijf welpjes.”

De baby’s zijn vrijdag 2 mei ter wereld gekomen. Eigenlijk waren het er zes, maar één welpje is direct na de geboorte overleden. Dat komt vaker voor bij deze diersoort, stelt de Beekse Bergen. De moeder en andere jongen maken het goed.

“Ze drinken goed en liggen veilig bij hun moeder”, zegt hoofd dierenverzorging Christian Meurrens. “Het lijkt erop dat ze een goede start maken.” Momenteel laten de dierverzorgers ze met rust. “Ze zijn niet zichtbaar voor bezoekers”, vertelt Meurrens. Het geslacht van de baby’s kunnen ze ook pas later vaststellen.

Kwetsbare diersoort

In het wild leven zo’n 7000 cheeta’s. “De populatie neemt af”, zegt Versteege. “Elke geboorte is dus essentieel voor het voortbestaan van de soort.” De diersoort staat dan ook geregistreerd als kwetsbaar. Dit komt door verlies van leefgebied en conflicten met mensen.

Om een gezonde reservepopulatie in Europese dierentuinen te houden, beheert de Beekse Bergen het Europese managementprogramma (EEP). Zij zetten genetisch diverse dieren bij elkaar om dit voor elkaar te krijgen.



LEES OOK:

Beekse Bergen past cheetaverblijf aan: geen auto’s meer tussen de roofdieren

Manoek Lambregts