Na zes wedstrijden staat Tilburg Trappers met achttien punten bovenaan in de Oberliga Nord. Ook aanvallend loopt het uitstekend. De Tilburgers vonden dit seizoen al 42 keer het net.
Dat hoge aantal doelpunten valt ook Bjorn Borgman op. “We scoren vergeleken met vorig jaar nog makkelijker eigenlijk. Het lijkt heel makkelijk te gaan”, legt de verdediger uit. Volgens hem draagt de sfeer binnen de ploeg daar ook aan bij. “Ik denk dat de aanwinsten die we er dit jaar bij hebben gekregen ook heel goed zijn. We hebben natuurlijk wel wat ingeleverd, dus het is altijd de vraag hoe de jongens het gaan doen. Maar ik denk dat ze heel goed spelen.”
Ook de lijn waarin Borgman vorig seizoen speelde, is veranderd. Dit jaar vormt hij een verdedigingslijn met Noah Muller, in plaats van Giovanni Vogelaar. “Ik voel me ook gewoon heel comfortabel. Het is wel een switch, maar tot nu toe gaat het heel goed en daar ben ik blij mee.”
Andere rol
Door blessureleed moest coach Danny Albrecht dit weekend meerdere vaste krachten missen. Dat bood tegelijkertijd kansen aan de jonge spelers, die op belangrijke momenten extra ijstijd kregen.
Borgman is dan ook trots op zijn teamgenoten. “De jonge jongens kregen een iets grotere rol en meer ijstijd. Dat hebben ze goed gedaan. Zoals Donny van Belkom en Justin van de Ven, die scoorden vrijdag allebei. Ze waren allebei belangrijk in de wedstrijd door die twee goals. Heel leuk voor ze.”
Geen druk
Ondanks de ongeslagen reeks voelt Borgman geen extra druk richting de wedstrijden. “We hebben de hoog aangeschreven teams als Scorpions, Duisburg en Halle al gehad. Het valt qua druk wel mee. Iedereen werkt voor elkaar en iedereen is ook heel blij voor elkaar als ze scoren. Verdedigend gaat het ook goed. We hebben veel plezier en dat zorgt ervoor dat we heel goed spelen”, concludeert hij.
Toch ziet Borgman nog wel een aantal verbeterpunten. “Powerplay. Verdedigend ook nog wel. We geven nog wel wat kansen weg. Je weet gewoon dat in deze competitie de imports van andere teams heel goed zijn. Ook turnovers hebben we: dat we de puck af en toe in het neutrale vak misschien iets te makkelijk weggeven. Maar over het algemeen: als je vrijdag met 7-2 wint en al vijf wedstrijden achter elkaar wint, is er ook niet heel veel te klagen.”
Trappers neemt het vrijdag in eigen huis op tegen de Rostock Piranhas. De Duitse ploeg staat momenteel vijfde in de Oberliga Nord.
LEES OOK:
Gehavend Trappers scoort er vrolijk op los en blijft foutloos in Oberliga Nord






