“De kunstenaars vinden het belangrijk dat Dominoes de hele stad verbindt”, legt Esther Severijns, zakelijk leider van Kaapstad, uit. Het hoeft met dit werk dus niet om populaire centrumplekken en het commerciële hart van de stad te draaien, maar juist daar waar de pareltjes verstopt zitten, stelt de organisatie.
Daarom gaat de route door het Dwaalgebied, Spoorzone en woonwijk Theresia. De dominoslinger begint bij de buitenschoolse opvang Monopole aan de Langestraat en gaat door tot basisschool de Tiliander aan de Lange Nieuwstraat.
(Tekst gaat door onder de foto)

Kunstwerk van heel Tilburg samen
En al die stenen moeten daar ook nog weggezet worden. Dat gebeurt met vrijwilligers. “Dit is niet het project van een kunstenaar, maar van de stad en haar bewoners”, zegt Sander van Bussel, oprichter van Kaapstad.
Deze vrijwilligers werken in teams om elk tweehonderd meter van de route klaar te zetten. De een plaatst de stenen, van zo’n vijf kilo per stuk, op z’n plek. Een ander bewaakt de route om te voorkomen dat voorbijkomend verkeer per ongeluk de slinger omstoot. Op belangrijke plekken liggen blokken dwars. Mocht er onverhoopt toch iets misgaan, dan gaat in ieder geval niet de hele slinger omver.
Verzekering tegen schade
De organisatie heeft zich ook ingedekt tegen mogelijke schade van de zware cellenbetonblokken. “Het is niet de bedoeling dat er schade aan de stad wordt toegebracht”, verduidelijkt Severijns.
Op sommige plekken, zoals in de LocHal, vallen de blokken vanaf hoge, stalen balken. Er zijn afspraken met de beheerder gemaakt over hoe Kaapstad dat veilig kan doen. “Mocht het toch zo zijn dat er schade komt, hebben we een verzekering”, zegt Severijns.
Internationaliteit
Dominoes is een kunstwerk van het Britse gezelschap Station House Opera en al vijfentwintig keer gepresenteerd in binnen- en buitenland. Het was in 2016 te zien in Rotterdam, maar andere jaren ook in Melbourne, Kopenhagen of Toronto, bijvoorbeeld. In Tilburg valt de eerste steen op 23 augustus om 16.30 uur. De hele performance duurt een klein uurtje.

LEES OOK:
Wilhelminapark Viert de Zomer barst los met extra podium






