Onder luid gejoel stappen vrienden en familieleden van Ralf het water in. “Het is een stuk minder koud dan ik had verwacht”, vertelt Chantal lachtend tegen Omroep Brabant, terwijl de anderen instemmend knikken. De een zwemt een grote ronde langs de randen van de zwemplas, anderen kiezen voor een paar baantjes in het deel van de plas dat is afgezet.
Geen mogelijkheid tot genezing, wel onderzoek
De sfeer is vrolijk en positief, maar Chantal zette de actie niet zomaar op. “In januari 2020 kregen wij te horen dat mijn man Ralf uitgezaaide darmkanker had”, vertelt ze, terwijl ze staat na te bibberen op de kade. “Het eerste oordeel was toen dat hij niet meer zou kunnen genezen. Maar hij kon meedoen aan een onderzoek, waardoor er veel meer mogelijk zou zijn, zelfs genezing.”
Zo ver kwam het niet: Ralf overleed aan de ziekte. Toch kreeg het gezin wel meer tijd dan van tevoren verwacht. Chantal: “Het onderzoek heeft ons zeker drie jaar extra gegeven. Echt een soort bonustijd.”
Tekst gaat door onder de foto.

Het voelt voor Chantal geweldig dat er eind juni 26 mensen de Piushaven induiken uit naam van Ralf: “In de periode dat hij ziek was, voelde ik al ontzettend veel warmte en liefde om me heen. Dat is nu eigenlijk weer zo. Ralf was altijd de smeerolie van de groep en dat is hij nu nog steeds.”
De jaren dat Ralf ziek was, waren pittig en ook het afgelopen jaar – na zijn overlijden – was zwaar. “Het voelt fantastisch om hier nu samen met al die mensen voor te gaan. Ik voel me zo ontzettend trots, dat is niet te beschrijven. Het helpt mij heel erg om weer vooruit te kijken na een moeilijke tijd.”
“Als hij over straat liep, zag je niet direct aan hem dat hij ziek was.”
Ook voor dochter Mila was de periode dat haar vader ziek was erg lastig. “Als hij over straat liep, zag je niet direct aan hem dat hij ziek was”, vertelt ze. “Maar na een chemobehandeling merkte je dat thuis echt wel.” Hoe moeilijk het ook was, toch heeft ze niet alleen nare herinneringen aan die tijd. “Hij was vaker thuis als ik uit school kwam en we zijn heel veel op vakantie geweest”, zegt ze.
‘Onderzoek heeft ons extra tijd gegeven’
Met nog een paar trainingen voor de boeg is Team Ralf er bijna klaar voor. Er is al meer dan 42.000 euro opgehaald. “Maar we moeten nog ruim 30.000”, geeft Chantal aan. “Want onderzoek naar kanker heeft ons gezin extra tijd gegeven. Dat gun ik anderen ook.”

LEES OOK:
Nederlands kampioen biketrial Victor kampt met bloedkanker: ‘Fysiek zwaar, mentaal gelukkig’






