De afgelopen dagen sprak D66 met LST, VVD en CDA. D66 heeft deze uitnodiging aangenomen om recht te doen aan de verkiezingsuitslag, valt te lezen in een verklaring. In die gesprekken werd verkend of er voldoende overeenkomsten zijn voor een coalitie. Volgens D66 is die basis er met LST niet.
De partij wijst op verschillen in kernwaarden en mensbeeld. D66 zegt te staan voor een ‘open en inclusieve samenleving’ en stelt dat uitingen en standpunten van LST daar niet mee overeenkomen: ‘De vele uitingen en toonzetting van de LST gedurende de afgelopen jaren en in de aanloop naar deze verkiezingen staan hier haaks op.’ Ook is er volgens D66 onvoldoende vertrouwen om samen tot stabiel bestuur te komen.
Met VVD en CDA ziet D66 meer mogelijkheden. Lijsttrekker Bas van der Pol spreekt van aanknopingspunten voor verdere samenwerking, zowel op inhoud als op het gebied van bestuur.
LEES OOK:
GroenLinks-PvdA wil niet samenwerken met LST: ‘Staan te ver uit elkaar’






