Het project zit inmiddels in de afrondende fase. “Na 11 juli gaan we de zomerstop in en in principe is de N282 dan weer volledig beschikbaar”, vertelt Hans Metzke van aannemer Heijmans. Daarbij plaatst hij nog wel één kanttekening. “Na de zomer gaan we aan de slag bij de kruising met de Oosterhoutseweg. Daar komen ook slimme verkeerslichten.”
Begin september zijn alle werkzaamheden klaar. “We hoeven dan alleen het depot nog op te ruimen en groen aan te planten, maar de reconstructie zit er dan wel op”, laat Metzke weten.
Rotondes weg, bredere rijbaan
De komende anderhalve week wordt er nog flink gewerkt. “Ten eerste worden de rotondes weggehaald. Die hebben we aangelegd om de doorstroming van het verkeer zo optimaal mogelijk te houden tijdens de bouwwerkzaamheden.” Ze worden vervangen door slimme verkeerslichten. “Dat betekent in de praktijk dat er groen of rood wordt gegeven naar hoe druk het is. Op drukke momenten op de N282 zal het verkeer op de aan- en afritten wat langer moeten wachten.”
De rotondes waren tijdelijk, ook omdat ze niet geschikt zijn voor 2×2 rijbanen. “Van de Burgemeester Letschertweg tot net voorbij de kruising met de Julianastraat wordt de weg verbreed.” Daarmee wijkt de aannemer wel wat af van het oorspronkelijke plan. “We wilden de verbreding eigenlijk doortrekken tot de kruising met de Oosterhoutseweg. Dat ging niet, omdat we daarmee een te hoge stikstofuitstoot zouden hebben voor de omliggende Natura 2000-gebieden.”
Grootschalige werkzaamheden
Het complete plan voor de N282 was een enorme operatie. Al bijna anderhalf jaar geleden startten de werkzaamheden. De doorgaande weg vanuit de Bredaseweg in Tilburg werd omgelegd, de rijbanen werden verbreed en er komen dus nog slimme verkeerslichten bij.
