Willem II verliest van Telstar en degradeert uit de eredivisie

Teleurgestelde supporters in het Koning Willem II stadion (foto: Geert van Erven)

Willem II is er niet in geslaagd zich te handhaven in de eredivisie. De club degradeert na één jaar op het hoogste niveau weer naar de KKD. In de allesbeslissende finale in het Koning Willem II stadion werd met 1-3 verloren van Telstar. De twee snelle doelpunten van de uitploeg kwam Willem II uiteindelijk niet meer te boven.

Een sterke start als tegen FC Dordrecht wordt het deze keer op z’n zachtst gezegd niet. Al na zes minuten ligt de bal achter Didillon-Hödl. De eerste keer dat Telstar kan uitbreken, doet de uitploeg dat meteen uiterst effectief. Kaandorp krijgt de bal in het strafschopgebied voor zijn voeten en schiet in de linkeronderhoek binnen. Ook dan lijkt Willem II nog niet wakker. Na twaalf minuten tekent El Kachati voor de 0-2 na een snelle uitbraak van Telstar. 

Snelle aansluitingstreffer 

Willem II moet op jacht naar doelpunten en daarbij heb je soms een beetje geluk nodig. In de 17e minuut maakt Willem II de aansluitingstreffer. Een vrije trap van Nizet wordt aangeraakt, laat Koeman kansloos en rolt daardoor tergend langzaam binnen. Met een kolkend Koning Willem II stadion achter de ploeg volgen meteen weer een paar grote kansen, maar de bal gaat er na een miraculeuze scrimmage niet in. Een gekraakt schot van Meerveld belandt, na een goede actie, bovenop de lat.

Daarna volgen wat speldenprikjes van Telstar, maar eigenlijk is het toch Willem II dat gevaar blijft stichten, via onder andere Sandra en Bokila. Een doelpunt levert dat in de eerste helft niet meer op.

Sandra baalt van een gemiste kans (foto: Geert van Erven)
Deksel op de neus

Na rust is de eerste grote kans voor de uitploeg. El Kachati legt de bal vanaf de linkerkant goed terug, maar het schot van Noslin wordt in een uiterste poging geblokt door Lambert. Niet veel later haalt de spits van zelf Telstar verwoestend uit, maar Didillon-Hödl redt knap. De ploeg van Aelbrecht lijkt het over zichzelf af te roepen, want in de 58e minuut maakt Kaandorp de derde treffer van Telstar vanuit een corner. 

Met nog een half uur op de klok moet Willem II minimaal twee keer scoren om een verlenging af te dwingen. Tot ongenoegen van het Tilburgse publiek lijkt de thuisploeg niet altijd even veel haast te maken. Aelbrecht heeft dan ook genoeg gezien en hij voert een driedubbele wissel door: Kehrer, Sandra en Behounek maken plaats voor Doodeman, Sigurgeirsson en Vaesen. Grote kansen krijgen de Tilburgers in de periode daarna niet, waarna Bosch (met een hoofdblessure) en Bokila het veld ruimen voor Kaygin en Sylla.

Support van het publiek

Willem II is daarna alsnog niet bij machte om tot kansen te komen. Scoren deed de ploeg van Aelbrecht dan ook niet meer, ondanks een kopbal op de lat in blessuretijd. Willem II degradeert daardoor na één seizoen in de eredivisie, maar kan wel rekenen op de onvoorwaardelijke support van het publiek in Tilburg.

Pieter Soethout